آلاچیق

آنچه در این صفحه خواهید دید

آلاچیق چیست؟

آلاچیق یک سازه مسقف آزاد و باز است، مکانی موقت برای استراحت و انجام فعالیت ها در یک محوطه باز که طرح های گوناگونی دارد. طراحی و ساخت آلاچیق با توجه به استفاده از مواد محلی از جمله انواع مختلف چوب متنوع است. آلاچیق ها نیاز به سیستم ساخت و ساز مناسب و همچنین طراحی راحت و کاربردی برای کاربر دارند. همچنین مواد به کار برده شده برای ساخت آلاچیق می تواند کیفیت آن را بهبود ببخشد.

بیشتر آلاچیق‌ ها از چوب یا فلز ساخته شده ‌اند و دارای نیمکت ‌های تعبیه‌ شده در فضای داخلی هستند تا مردم بتوانند در آن بنشینند و از منظره لذت ببرند. برای افزودن حس محصور بودن و حفظ حریم خصوصی، گاهی اوقات از کرکره های مشبک در دیواره های سازه استفاده می شود.

در محیط یک باغ، آلاچیق می تواند به عنوان یک نقطه کانونی عمل کند، چیزی که قابل مشاهده و قدردانی است و یا در فضایی باز بر روی یک ارتفاع قرار گیرد که مناظری را ارائه می دهد.  بدون شک، آلاچیق می تواند یک مکمل عالی برای فضای باز خانه باشد، سایه و سرپناهی در برابر عوامل ایجاد کند و همچنین می تواند زیبای زیادی به حیاط ببخشد.

انواع آلاچیق

انواع مختلف آلاچیق ها بر حسب سبک:

 مدرن

آلاچیق های مدرن که مدت ها در محوطه سازی تجاری محبوب بوده اند، در محوطه سازی مسکونی نیز محبوبیتی را به دست آورده اند. این را می توان مستقیماً به محبوبیت روزافزون خانه های معاصر و مفاهیم منظر نسبت داد.

آلاچیق های مدرن با مجموعه ای از اصول متفاوت ساخته شده اند. بیشتر آنها با آهن، آلومینیوم، آهن فرفورژه تزئینی یا حتی فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. به عنوان مثال، آلاچیق باغ سنتی یک خانه معمولی را می توان با یک منظره معاصر با فرم مکعبی متشکل از چهار تیر عمودی و چهار تیر افقی که از گوشه به گوشه در امتداد هر چهار طرف گذاشته شده است، جایگزین کرد. یکی دیگر از طرح های محبوب برای آلاچیق های مدرن، طراحی سایبان است. کاربری های تجاری اغلب منظره مدرن یا معاصر را به دلایل مختلفی ترجیح می دهند، حس انضباط ذهنی را به کاربران منتقل می کند.

 کلاسیک

 پاویون

پاویون ها به طور معمول یک سازه مستطیل شکل در فضای باز با چهار ستون برای پشتیبانی و یک سیستم سقف ساده هستند که محافظت در برابر عناصر را ارائه می دهند. پاویون ها ایده آل برای میزبانی، رویداد ها یا مهمانی ها در فضای باز هستند.

 پرگولا

پرگولا ها راهی زیبا برای آوردن طبیعت به حیاط خلوت ها هستند. آنها نه تنها می توانند از گیاهان بالارونده مانند گل ها حمایت کنند، بلکه این سازه های دوست داشتنی همچنین مسیر های جذاب یا مکان های نشستن دنج را ایجاد می کنند که می توانید در سایه فضای سبز استراحت کنید.

باغ‌ های عمومی اغلب دارای پرگولا های بزرگ هستند که مسیر های گلی خیره‌کننده ‌ای را ایجاد می‌کنند، اگر قصد یک رویداد در فضای باز را دارید، پرگولا ها گزینه ی مناسبی هستند.

 پاگودا

بتکده های ژاپنی با معرفی آلاچیق های سبک پاگودا در باغ های غربی تغییر شکل داده اند. این سازه‌ های چوبی با طراحی پیچیده، هم از نظر بصری خیره‌کننده و هم کاربردی هستند و به لطف سقف منحنی و نوک تیزشان  اغلب دو یا حتی سه طبقه شبیه معماری سنتی آسیایی، از جذابیت شرقی برخوردار هستند.

سنتی

آلاچیق های سنتی اغلب سازه های بسیار پیچیده ای هستند که معمولا دارای سقفی شیب دار و سازه ای با هندسه منظم هستند که از چوب ساخته شده اند و اغلب دارای دیوار های مشبک هستند که آنها را تقریباً شبیه خانه های مینیاتوری می کند که در فضای سبز یک باغ قرار گرفته اند. تمام هدف این سازه ها ایجاد یک معماری متقارن است که با طبیعت در می آمیزد. بسیاری از آلاچیق‌ های سنتی نیز با گیاهان بالارونده ساخته می‌شوند تا حس طبیعی به سازه بدهند.

مزایاو معایب آلاچیق

 مزایا

آلاچیق در فضای باز مزایای زیادی دارد، به خصوص اگر قابل استفاده در تمام فصول سال باشد. در هر صورت، آلاچیق فضای زندگی یا فضای پذیرایی موجود را گسترش می‌دهد، در برابر باد و آب و هوا از شما محافظت می‌کند و می‌تواند برای اهداف مختلف استفاده شود.

 نزدیکی به طبیعت با حداکثر راحتی

آلاچیق‌ ها این امکان را می‌دهند که ساعت ‌ها به راحتی در فضای باز استراحت کنید و از اوقات خود در فضای باز لذت ببرید بدون اینکه بیش از حد گرم شوید یا در معرض اشعه های مضر UV قرار بگیرید. حتی در روز های بارانی یا در ماه‌ های خنک‌تر زمستان، می‌توانید از آلاچیق به‌ عنوان اتاقی در فضای باز استفاده کنید، جایی که می‌توانید استراحت کنید و با دوستانتان یک فنجان قهوه بنوشید و از زیبایی‌های طبیعت در بهترین حالت لذت ببرید.

آلاچیق های چوبی نیز برای ایجاد یک فضای خوب مناسب هستند، زیرا مواد اولیه طبیعی اثر آرام بخشی دارند و به طور هماهنگ با طبیعت و همچنین گیاهان و باغ اطراف ترکیب می شوند.

 ایجاد حریم شخصی در محوطه

آلاچیق‌ ها برای ایجاد حریم خصوصی در فضای باز، مانند یک پاسیو در فضای باز یا فضای عرشه، عمل می کنند، زیرا منظره‌ های ناخواسته به حیاط یا باغ شما را مسدود می‌کنند. یک آلاچیق زیبا به شما مکانی خصوصی می دهد تا از فضای بیرونی خود بدون مزاحمتی لذت ببرید.

 محیط کار در فضای خارجی

آلاچیق ها همچنین می‌توانند مکانی عالی برای یک محیط کار خارجی باشند، زیرا فضایی کاری در محیط باز را فراهم می‌کنند که از عوامل خارجی محافظت می کنند. به طور کلی، نصب آلاچیق می تواند زیبایی، عملکرد و ارزش را به خانه شما بیافزاید و آن را به یک سرمایه گذاری عالی برای هر صاحب خانه تبدیل کند.

 افزایش ارزش ملک

مانند هر فضای بیرونی دیگری، آلاچیق ها در افزایش فضای زندگی، ارائه زیبایی در ملک شما و بهبود کیفیت و مدت زمان صرف شده در فضای خارجی با عزیزان، بسیار کاربردی هستند. بنابراین، آنها تاثیر به سزایی در افزایش ارزش ملک شما دارند.

 معایب

 هزینه ی بالا نگهداری و مراقبت

موادی که برای ساخت و ساز آلاچیق انتخاب می کنید، نقش بسیار زیادی در نگهداری و مراقبت از آنها دارند. به طور مثال، آلاچیق های چوب طبیعی ممکن است خیره کننده به نظر برسند، اما تحمل عناصر خارجی در طول زمان باعث پوسیدگی آنها می شود. بنابراین، تمیز نگه داشتن آن ها از گرد و غبار و خاک به طور مرتب، حائز اهمیت است و نیاز به مراقبت ویژه ای دارند.

 آماده کردن سایت

برای تعبیه آلاچیق، سایت باید تراز و دارای زهکشی مناسب باشد. آلاچیق ها را فقط می توان بر روی یک سطح از پیش آماده شده بدون شیب نصب کرد. سطح پایه باید بتنی، آسفالت، عرشه چوبی یا تخته سنگفرش باشد و نمی توان آن را روی چمن، خاک، سنگریزه سست یا هر سطح مواد ناپایدار نصب کرد.

  هزینه ساخت آلاچیق

آلاچیق ها برخلاف پرگولا ها قیمت بیشتری دارند، زیرا آنها فضای بیشتری را اشغال می کنند و به عنوان یک سازه مستقل ساخته می شوند. هزینه کفپوش و سقف، هزینه های اضافی مانند برق، صفحات رول آپ، دیوارها، پنجره ها و هزینه نگهداری آنها نیز در مقایسه با پرگولا ها زیاد است.

 اشغال کردن فضا

آلاچیق ‌ها، برخلاف پرگولا ها که می‌توانند به عنوان ورودی خانه ساخته شوند، سازه ‌های مستقلی هستند. به همین دلیل، آلاچیق ها فضای بیشتری را اشغال می کنند و قبل از ساخت نیاز به برنامه ریزی و تصمیم گیری پیشرفته دارند.

طراحی آلاچیق

هنگام طراحی هر آلاچیق، ترکیب عناصر معماری با ویژگی های خانه برای هماهنگی و تداوم بسیار حائز اهمیت است. همچنین می توان انها را به روش های مختلفی شخصی سازی کرد.

 سبک

اولین چیزی که باید در هنگام اضافه کردن یک سازه در فضای باز در محوطه خود در نظر بگیرید، تصمیم گیری در مورد سبکی است که می خواهید بسازید. آلاچیق ها به طور سنتی به شکل گرد یا هشت ضلعی ساخته می شوند و دارای ساختار سقفی مناسبی هستند. طراحی هشت ضلعی یک آلاچیق تضمین می کند که هرکسی که داخل آن نشسته رو به روی یکدیگر باشند. در مقابل، آلاچیق های مربع یا مستطیل شکل، در مقایسه با اشکال دیگر فضای بیشتری برای کف دارند و جز سبک های مدرن محسوب می شوند که هر کدام ظاهر و احساس متفاوتی را به ساختار حیاط خلوت شما می بخشند.

 متراژ

قدم بعدی در طراحی آلاچیق، تعیین ابعاد و اندازه آن است. این مورد، به عوامل مختلفی مانند متراژ محوطه، بودجه ی تعیین شده و هدف شما از ساخت آلاچیق بستگی دارد.

 متریال

هنگام طراحی یک آلاچیق، ضروری است که نه تنها زیبایی مواد، بلکه کاربردی بودن آن را نیز در نظر داشته باشید. تصمیم گیری در مورد اینکه از چه ماده ای برای طراحی آلاچیق استفاده  می کنید، به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد.

سقف و کف

هنگام طراحی یک آلاچیق، تصمیم گیری در مورد سقف و کف آن، موضوعی حیاتی است که اکثر مشتریان به دنبال ترکیبی از دوام و طراحی آنها هستند. اگر به دنبال آلاچیقی بادوام هستید، باید سقف مناسبی را برای آن انتخاب کنید. در اینجا گزینه هایی برای تصمیم گیری در مورد آلاچیق وجود دارد:

  1. بدون سقف
  2. ورقه های آسفالت شینگل
  3. ورقه های فلزی سقف
  1. متریال

    ساخت آلاچیق

آلاچیق پیش از هر چیزی نیاز به یک سازه دارد که عموما می توان آنها را از چندین نوع مواد ساخت که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. در میان مواد مختلف، آلاچیق های چوبی نسبتاً رایج هستند و سازه آلاچیق در این مورد محکم و از نظر زیبایی شناسی جذاب خواهد بود. با این حال، چوب نسبت به سایر مواد به نگهداری بیشتری نیاز دارد، به این معنی که بسیاری از صاحبان خانه‌  ترجیح می‌دهند از چوب به عنوان مواد قاب آلاچیق دوری کنند. در صورتی که فولاد معمولاً برای ساخت آلاچیق استفاده می شود، نسبتاً سبک و قوی است و همچنین در هنگام گالوانیزه در برابر زنگ زدگی مقاوم است.

چوبی

محبوب ترین مصالح ساختمانی آلاچیق، چوب است. از چوب برای ساخت آلاچیق های کلاسیک و جاودانه استفاده می شود که می تواند با بسیاری از مبلمان چوبی آلاچیق موجود مطابقت داشته باشد. انواع چوب های مناسب برای آلاچیق عبارتند از: کاج، سدر، چوب سرخ، سرو، چوب ساج، آیپ و چوب ماهون تحت فشار تیمار شده. این نکته حائز اهمیت است که برای ساخت آلاچیق چوبی به مواد دیگری نیز نیاز است. این مواد شامل تیرها، مواد سقف، تخته های چوبی عرشه، اتصال دهنده ها، بتن و پایه ها، آویزهای تیرچه، براکت ها، مهاربند ها، اتصال دهنده ها، مواد عایق رطوبتی و غیره هستند.

وینیل

واحد های وینیل ترکیبی عالی را برای کاربری های تجاری ارائه می دهند، زیرا می‌توانند در حمل‌ و نقل ضعیف، مقاومت کنند و همچنین در برابر شرایط آب و هوایی شدید، رطوبت بالا و نور شدید خورشید مقاوم باشند. وینیل متریالی ساخته شده از پلاستیک و غالباً از PVC است و مناسب کسانی است که ظاهری رنگی را دوست دارند. طراحی سبک وزن و آسان برای مونتاژ که سال ها با حداقل تلاش دوام می آورد. انتخاب چوب یا وینیل بستگی به اهمیت طرح های پیچیده دارد. هر دو ماده ساختارهای خیره کننده ای با ویژگی های منحصر به فرد خود ایجاد می کنند. نصب آلاچیق های وینیل نیز ساده هستند. اکثر مواد آلاچیق ساخته شده از وینیل، آماده هستند و نیاز به مونتاژ دارند که باعث کاهش زمان ساخت و هزینه های کار می شود.

فلزی

آلاچیق فلزی یکی از انواع آلاچیق های مدرن و زیباست. محبوب ترین نوع فلز برای ساخت آلاچیق، آلومینیوم است. با این حال، آلاچیق های ساخته شده از فولاد، آهن فرفورژه، چدن و مس نیز رایج هستند. آلومینیوم بیشتر برای آلاچیق های کوچک توصیه می شود، در حالی که فولاد برای آلاچیق های موقت یا نیمه دائمی در هر اندازه توصیه می شود. از دیگر مزایای استفاده از آلومینیوم، سبک بودن، مقاومت در برابر خورندگی و نیاز به حداقل نگهداری است. همچنین شکل و رنگ خود را حفظ می کند، چه با روکش پودری یا بدون پوشش، آلاچیق های آلومینیمی به ماندگاری طولانی مدت خود معروف هستند. هر یک از این فلزات، ویژگی های خود را دارند. توجه دقیق به وزن، نگهداری و هزینه آنها ضروری است، زیرا این موارد بر نحوه طراحی، بودجه ساخت آلاچیق و سطح مطلوب نگهداری از آلاچیق فلزی تأثیر می گذارند. از دیگر مزایای آلاچیق فلزی، زیبایی، دوام بالا، مدرنیته بودن و مقاومت بالای ان است.

پلی کربنات

با وجود اینکه آلاچیق‌ های پلی کربنات کمیاب هستند، افرادی که آنها را می‌سازند این واقعیت را دوست دارند که پلی کربنات همه‌کاره و بادوام است و آن را برای سازه‌ های بیرونی ایده‌آل می‌کند. پلی کربنات یک ماده ترموپلاستیک است که به دلیل مقاومت در برابر ضربه بالا و محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش شناخته شده است.

دو نوع کمیاب آلاچیق ها، شیشه و پلی کربنات است. مالکان خانه، پلی کربنات را به شیشه ترجیح می دهند، زیرا مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد و مقرون به صرفه است.

ورقه های آسفالت

ورقه های آسفالتی برای پوشش سقف آلاچیق استاندارد هستند، اما می توان از آنها برای ساخت دیوار های آلاچیق نیز استفاده کرد. آنها موادی عالی برای آلاچیق هستند زیرا می توانند شرایط آب و هوایی سخت مانند باران، باد و نور خورشید را تحمل کنند. ما آنها را برای مناطق با رطوبت بالا توصیه می کنیم زیرا در برابر آسیب آب مقاوم هستند و از نشت آب جلوگیری می کنند. مانند وینیل، آنها سفارشی‌ سازی و طراحی آسانی را ارائه می‌دهند زیرا در رنگ‌ ها و سبک ‌های مختلف موجود هستند و امکان شخصی‌سازی، به‌ ویژه در سبک های مدرن را فراهم می‌کنند.

هزینه های ساخت آلاچیق

عوامل متعددی می تواند بر هزینه کل پروژه تأثیر بگذارد، از جمله اندازه، شکل و مواد آلاچیق، سبک سقف و متریال، مواد کفپوش و هزینه کار.

آلاچیق ها مزایای زیادی از جمله افزایش فضای زندگی در فضای باز، محافظت در برابر عناصر، دوام، حریم خصوصی و افزایش بالقوه ارزش خانه را ارائه می دهند. در نهایت، خرید یک آلاچیق با در نظر گرفتن نیاز ها و بودجه بهترین راه برای یافتن گزینه مناسب برای انتخاب ان است.

 اندازه آلاچیق

اندازه یک آلاچیق در رابطه با هزینه آن، رابطه مستقیمی دارد. هر چه مواد و نیروی کار بیشتری مورد نیاز باشد، محصول نهایی هزینه بیشتری خواهد داشت. آلاچیق‌ها بسته به بودجه و نیازهای صاحب خانه می‌توانند در اندازه‌های مختلفی باشند. مدل‌ های گرد و مربع معمولاً در اندازه‌ های کوچک و متوسط تولید می‌شوند و بالعکس آلاچیق های مستطیلی در گزینه های بزرگتری موجود هستند تا سایه و فضای بیشتری برای سرگرمی فراهم کنند.

 طرح آلاچیق

آلاچیق ها نیز به اشکال مختلفی تولید می شوند: گرد، بیضی، مربع، مستطیل، شش ضلعی، هشت ضلعی، L شکل، دوازده وجهی و مثلثی اما طراحی کردن آن هزینه بیشتری خواهد داشت. انتخاب یک شکل به ترجیح شخصی و استفاده مورد نظر از آلاچیق بستگی دارد. به طور کلی، هر چه اضلاع آلاچیق بیشتر باشد، گران‌تر خواهد بود.

 متریال

آلاچیق ها را می توان از مواد مختلفی تهیه کرد و هر کدام قیمت متفاوتی دارند. به طور مثال، آلاچیق های آجری مقرون به صرفه ترین هستند، دوام بالایی دارند (به جز هنگام زلزله)، گرما را به خوبی حفظ می کنند و نیاز به نگهداری کمی دارند. از طرف دیگر، آلاچیق های چوبی به دلیل زیبایی و دوام بالا بسیار رایج هستند و هزینه آنها بستگی به نوع چوب استفاده شده، دارد. آلاچیق ها را نیز می توان از انواع فلز ساخت که عبارتند از: آلومینیوم، آهن فرفورژه، چدن و فولاد، به ترتیب قیمت از کمترین تا گران ترین آن ها.

اجرای آلاچیق

برای اجرای آلاچیق در فضای باز خود، چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 اندازه

قبل از نصب آلاچیق، اندازه باغ خود را در نظر بگیرید. این به شما این امکان را می دهد که اندازه آلاچیق مورد نیاز خود را درست تعیین کنید. شما نمی خواهید یک آلاچیق بزرگ نصب کنید، فقط برای اینکه بخش قابل توجهی از فضای شما را بپوشاند. این باعث می شود حیاط خلوت شما کوچک به نظر برسد و ممکن است دسترسی به بخش های دیگر فضا را محدود کند. در نتیجه مطمئن شوید که فضایی کافی برای قدم زدن در اطراف آلاچیق مورد نظر وجود دارد.

همچنین در نظر گرفتن سایز و اندازه مبلمان عامل مهم دیگری در تعیین ابعاد آلاچیق است.

 نوع و طرح

نوع و طرح آلاچیق انتخابی شما نقش کلیدی در محل نصب آن دارد. ما دو نوع آلاچیق داریم: آلاچیق های نرم و سخت.

آلاچیق های رویه نرم، از مواد نرم مانند سقف های پارچه ای، دیوارهای مشبک و پلاستیک طراحی شده اند. مونتاژ و جداسازی آنها آسان است و بیشتر برای افرادی مناسب است که قصد ندارند برای مدت طولانی در یک مکان زندگی کنند. همچنین، برای افرادی که می خواهند آلاچیق خود را در طول سال ها از یک مکان باغ خود به مکان دیگر منتقل کنند، بسیار مناسب است.

آلاچیق های سقفی سخت، همانطور که از نام آن پیداست، از مواد محکمی مانند چوب یا فلز ساخته شده اند. آنها برای افرادی که در مناطقی زندگی می کنند که اغلب طوفان را تجربه می کنند ایده آل هستند. ماهیت جامد این آلاچیق ها آنها را در برابر چنین شرایط آب و هوایی شدید مقاوم می کند.

لوله کشی آب و برق

گاهی اوقات ممکن است طبق طرح مورد نظر، نیاز به فراهم کردن سیستم آب و برق به داخل آلاچیق باشد. در این صورت، باید آن را در نزدیک لوله اصلی آب یا تیر برق نصب کنید.

روشنایی

برای تامین روشنایی در شب، در نظر گرفتن نور پردازی در اطراف آلاچیق و یا روی سقف یکی از اقدامات لازم برای اجرای آلاچیق ها است. می‌توانید با سیم‌کشی چراغ‌ ها در امتداد سازه، کمی جذابیت در فضای باز اضافه کنید و آن را به یک فضای بیرونی عالی برای شب نشینی تبدیل کنید.

آتشدان

برای استفاده از آلاچیق در فصول سرد سال، در نظر گرفتن آتشدان یکی از اقدامات کاربردی در اجرای آن است.

شرایط و نگهداری آلاچیق

آلاچیق ‌ها مانند هر سازه ای در فضای باز، برای ماندن در شرایط عالی نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند. برای اینکه آلاچیق خود را برای سال‌ های آینده زیبا و مستحکم نگه دارید، ضروری است که به طور مرتب آن را تمیز کنید و آن را برای هر گونه آسیب یا سایش بررسی کنید.

دفعات تعمیر و نگهداری مورد نیاز به مواد مورد استفاده، کیفیت ساخت و ساز و آب و هوای محلی شما بستگی دارد. با این وجود، با انجام اقدامات مناسب برای نگهداری و مراقبت از آلاچیق خود، می توانید یک پناهگاه آرامش بخش و زیبا در فضای باز برای خانواده و دوستان خود ایجاد کنید.

  1. حداقل یک بار در سال، برای شستشوی هرگونه کثیفی از روی آلاچیق اقدام کنید. از صابون ملایم، آب گرم و یک برس نرم برای تمیز کردن نرده ها، پایه ها، سقف و کف، استفاده کنید.
  2. 2. هر چند ماه یکبار، برگ ها، شاخه ها و سایر زباله ها را از سقف آلاچیق جدا کنید. به جای ایستادن روی سقف آلاچیق و استفاده از دمنده برگ، از یک نردبان محکم بالا بروید و از جارو برای رسیدن به زباله ها و پاک کردن آن استفاده کنید.
  3. 3. اگر یک آلاچیق با چوب طبیعی دارید، از یک برس رنگ استفاده کنید تا هر چند سال یکبار یک درزگیر ضد آب روی آن بمالید. یک درزگیر از مواد آلاچیق در برابر نقص محافظت می کند و چوب را محکم نگه می دارد. اگر آلاچیق شما رنگ شده است، رنگ قدیمی را بتراشید و در صورت نیاز دوباره رنگ کنید تا به بهترین شکل ظاهر شود.

 نورپردازی آلاچیق

آلاچیق بدون چراغ مانند باغی بدون گل است، فاقد محیط و شخصیت. نورپردازی می تواند ویژگی های معماری را برجسته تر کند، فضایی دنج و جذاب ایجاد کند و نور لازم را برای ایمنی و عملکرد فراهم کند.

روشنایی مناسب آلاچیق

انتخاب نوع نور مناسب، بسیار مهم است. گزینه ‌ها از چراغ‌ های رشته‌ای، که می‌توانند حس دنجی را ارائه دهند، تا شمع‌های LED که درخشندگی را ارائه می‌دهند، متغیر است. چراغ‌ های فستون به دلیل جذابیت دنیای قدیمی ‌شان نیز محبوب هستند، در حالی که نورافکن ‌ها می‌توانند ساختار آلاچیق یا گیاهان اطراف را برجسته تر کنند.

سبک و استایل آلاچیق

چراغ هایی که انتخاب می کنید حال و هوا را تنظیم می کنند. نور های سفید سرد می توانند حال و هوای پرانرژی تری ایجاد کنند و برای مجالس پر جنب و جوش عالی باشند، در حالی که سفید های گرم برای محیطی آرام و دنج ایده آل هستند. سبک چراغ ها باید مکمل طراحی آلاچیق و احساس کلی محیط شما باشد.

شرایط ایمنی

هنگام انتخاب چراغ ها برای آلاچیق خود، مطمئن شوید که چراغ هایی را انتخاب می کنید که مناسب استفاده در فضای باز هستند. شما می‌توانید سبک‌ ها و رنگ‌ های مختلفی پیدا کنید، اما به دنبال آن‌ هایی باشید که ضد آب هستند و می‌توانند در برابر دمای شدید مقاومت کنند. علاوه بر این، بهتر است از لامپ هایی با وات پایین استفاده کنید تا بیش از حد گرم نشوند.